rodina > Zprávy > Novinky z oboru

Porovnání jednovidového a vícevidového vlákna.

2022-04-07

V dnešním budování sítí je optické vlákno široce používáno kvůli jeho vysoké rychlosti a vysoké rychlosti. Mezi nimi jsou nejběžnější jednovidové vlákno a vícevidové vlákno.

1. Porovnání základní struktury jednovidového vlákna a vícevidového vlákna
Základní struktura optického vlákna se obecně skládá z vnějšího pláště, pláště, jádra a světelného zdroje. Jednovidové vlákno a vícevidové vlákno mají následující rozdíly:

2. Barevný rozdíl vnějšího pláště
V praktických aplikacích lze barvu vnějšího pláště vlákna použít k rychlému rozlišení jednovidového vlákna od vícevidového vlákna. Podle standardní definice TIA-598C jednovidová vlákna OS1 a OS2 používají žluté vnější pláště, vícevidová vlákna OM1 a OM2 používají oranžové vnější pláště a OM3 a OM4 používají vnější pláště aqua modré (pro nevojenské použití).

3. Rozdíl v průměru jádra
Mezi vícevidovým vláknem a jednovidovým vláknem je významný rozdíl v průměru jádra. Průměr jádra multividového vlákna je obvykle 50 nebo 62,5 µm a průměr jádra jednovidového vlákna je 9 µm. S ohledem na tento rozdíl může jednovidové vlákno přenášet pouze optické signály s vlnovou délkou 1310nm nebo 1550nm na úzkém průměru jádra, ale výhodou malého jádra je, že se optický signál šíří přímočaře v jednovláknovém režimové vlákno. Dochází k lomu, rozptyl je malý a šířka pásma je vysoká; multimódové vlákno má široké jádro, které může přenášet více módů na dané pracovní vlnové délce, ale zároveň, protože multimódové vlákno přenáší stovky módů, každý mód Konstanta šíření vlákna se liší od skupinové rychlosti, takže že šířka pásma vlákna je úzká, rozptyl je velký a ztráta je velká.

4. Rozdíl ve zdroji světla
Světelný zdroj má obvykle dva druhy laserového světelného zdroje a LED světelného zdroje. Jednovidové vlákno využívá laserový zdroj světla a multividové vlákno využívá světelný zdroj LED.

5.Porovnání přenosové vzdálenosti mezi jednovidovým vláknem a vícevidovým vláknem
Jak všichni víme, jednovidové vlákno je vhodné pro přenos na dlouhé vzdálenosti a vícevidové vlákno je vhodné pro přenos na krátkou vzdálenost.přenos tance. Následující tabulka ukazuje konkrétní přenosové vzdálenosti různých typů jednomultimodových vláken.

Rozdíl v nákladech mezi vícevidovým vláknovým systémem a jednovidovým vláknovým systémem je podobný a konstrukční náklady vícevidového vláknového systému jsou nižší než náklady jednovidového vláknového systému. Vezměte si řešení FS jako příklad. Cena vícerežimového přenosového systému (multirežimové optické moduly a propojky) se pohybuje od 3 300 juanů do 5 300 juanů, zatímco jednorežimový přenosový systém (jednorežimové optické moduly a propojky) Cena je obvykle vyšší než 6 700 juanů a cenový rozdíl je více než 1 000 juanů.